9. Међународно Саветовање – „Ризик и безбедносни инжењеринг“ – Копаоник 2014.

Висока техничка школа струковних студија из Новог Сада, организовала је 9. Међународно       Саветовање
на тему „Ризик и безбедносни инжењеринг“ на Копаонику.

Отварању (03.02.2014.) су присуствовали представници Министарства рада, запошљавања и   социјалне политике, директорка Управе за безбедност и здравље на раду, Вера Божић Трефалт, и представници институција са којима Школа има успешну сарадњу:

• Државни противпожарни Сантпетербуршки Универзитет, Министарства Руске федерације за цивилну одбрану и ванредне ситуације
  • Политехнички Универзитет из Темишвара, Румунија
  • „Ioan Slavici“ Универзитет из Темишвара, Румунија
  • Представници инспектората рада Румуније
  • „Aurel Vlaicu“ Универзитет из Арада, Румунија
  • Технички Универзитет из Моладавије
  • Технички Универзитет из Зволена, Словачка
  • Технички Универзитет Острава, Чешка
  • Висока школа за сигурност из Загреба, Хрватска
  • Велеучилиште из Хрватског Карловца, Хрватска
  • Државни Универзитет из Тетова, Македонија

Саветовању је присуствовало преко 200 учесника из 10-ак земаља света. Ове године Висока техничка школа струковних студија из Новог Сада слави 55 година успешног рада и са овом Саветовањем почиње обележавање овог јубилеја.

Приликом отварања, директор Високе техничке школе струковних студија проф. др Бранко Савић, изразио је велика очекивања од ове конференције са аспекта повећања безбедности и здравља на раду запослених. Велики број стручњака из Европе који се бави овом облашћу гарант је размене корисних искустава из ове области, који ће наћи примену у пракси. Поред тога, отварају се могућности повезивања присутних институција на међународним пројектима и разменама студената и професора.